Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


Kendiyle yüzleşmek deyimini hiç duydunuz mu?

| Uncategorized | Kasım 8, 2017

İnsanoğlu eleştiri yaparken, şayet belirli bir konu üzerine eğilmesi istenmeden kendi fikrini sunuyorsa ki; bu genelde yargılamaktır; biraz acımasız ola biliyor. Çok nadir yüksek empati sahibi, karşıdakinin gururunu düşünen ya da eleştirdiği kişiye ve ya olaya yakınlık olarak bağlantısı olanlar haricinde bu acımasızlık hepimizde mevcuttur. Genel olarak egosu veya benliği tatmin olmuş, eleştirinin ne olduğunun bilincinde olan kişiler hariç herkes bu tavrı sergiler. Bilinçli ya da bilinçsiz bu eylemi mutlaka gerçekleştirmişizdir.

 

Peki ya öz eleştiri? Kaç defa kendinizi eleştirirken hatırlıyorsunuz? Yaptığınız hatanın farkındayken başkalarını suçlamadan kaç kez durumu kabullendiniz?

Bu durum çok nadir yaşanır. Ya artık suçlayacak biri kalmamıştır ya da olay ve ya kişi hatayı size öyle bir yansıtmıştır ki kendinizle yüzleşmeye, öz eleştiriye mecbur kalmışsınızdır.

 

Kişinin kendisiyle yüzleşmesi en zor eylemlerden biridir. Neden karanlıktan korkuyoruz? Neden yalnız kalmak istemiyoruz? Neden anlatmaktan çekiniyoruz? Neyi anlatmaktan çekiniyoruz? Tüm bu soruların sonucunda kendinizle konuşmak, kendinizle yüzleşmek zorundasınız. Bu durum öz eleştiri yapa bilmek için açık bir fırsattır. Fakat bazen insan neden korktuğunu, neden yanlış yaptığını anlayamaz. Bunun farkına varamadığı için sıkıntılar yaşamaya başlaya bilir. Hatta en yakınıyla dahi konuşmaya, sevdiklerine anlatmaya çekinir.

 

Birilerine anlatamadığınız sıkıntılarınızı, pişmanlıklarınızı, sorunlarınızı paylaşa bileceğiniz hizmetleri deneye bilir, sorunlarınızı bir nebze olsun kenara bıraka bilirsiniz. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri için kendi seçtiğiniz partner ile yapacağınız görüşme dakika başına ücretlendirilip asla kayıt altına alınmazlar. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri tamamen güvenli olup yedi yirmi dört açıktır. Bu hizmetlerde konu ve dakika sınırlaması yoktur. Her operatör için hizmet ücreti standarttır, varsa bedava dakikalarınız kullanılır.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • Sohbet Telefonları

  by on Temmuz 26, 2023 - 0 Comments

  Bir şey veya bir kimse ne kadar görür ve duyarsak onu o kadar çok severiz. Bu duruma maruz kalma etkisi diyebiliriz veya beynimiz sadıklık aşinalık arttıkç...

 • Canlı Sohbet Hattı

  by on Ağustos 30, 2023 - 0 Comments

  Canlı sohbet hattı nedir diye sorulduğunda artık insanların cevabı değişti.Çünkü ;kafalarda yer eden olumsuz düşüncelerin yerini , zamanla olumlu düşüncele...

 • Canlı sohbet hatları

  by on Ağustos 25, 2023 - 0 Comments

  Görme Yetersizliği;Görme gücünün kısmen ya da tamamen yetersizliğinden dolayı, kişinin eğitim performansının ve sosyal uyumunun olumsuz yönde etkilenmesi d...