Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


Kendin Ol – Sohbet Hatları

| Uncategorized | Kasım 8, 2017

İnsanlar, çoğu zaman oldukları gibi görünmekten kaçınırlar. Bu durum ilerleyen teknoloji hayatın her alanına burnunu sokmayı başaran sosyal medya sayesinde normal karşılanır oldu. Herkes, herkese spor yaptığını, sinemaya gittiğini, alışveriş yaptığını, en kalabalık, en ismi bilindik mekanlarda sabah kadar eğlendiğini ispatlamak için yarışa girmiş durumda.

Kalabalık bir kulüpte, hamamda, kafede, sinemada, mağazada, kitapçıda her zaman her yerde fotoğraf çeken insanları görmeniz mümkün. Bu hale nasıl gelindi? Mesela instagram bizi nasıl böylesini görünmeyen zincirleri ile bağladı?

Bunun adı henüz koyulmasa da sosyal medya psikolojisi özellikle son 3 yılın, yeni dönem psikologlarının en çok tartıştıkları konulardan birisi. Kim neden bunu bu kadar büyütüp, hali hazırda yaratılmış tüketim toplumuna bunu kolayca normal bir şey gibi kabul ettirdi bilinmiyor. Eskiden var olan metalci akımdan, emolar diye adlandırılan duygusal takımdan, şimdilerin tikilerine yol aldık ve insanlar en iyi benim, en çok beni sevin psikolojisi nasıl yerleştirildiyse, aynı şekilde devam ediyor. İnsanlar birbirlerinin fotoğraflarını, biyografi kısmında bulunan yazılarını eleştiriyor. Bebeği olan bir anne, çocuğunun yüzüne bir emoji koyarak nazar değmesin ibaresiyle bunu sosyal medyada paylaşıyor. Yani yeni nesil doğduğu gün itibariyle sosyal medyanın bir parçası haline geliyor. Şayet birine kızıyorsanız bunu acıklı, şiddet dolu ya da giderli diye tabir edilen bir kaç cümle ile paylaşarak o kişiye dolaylı yoldan göndermeler yapıyorsunuz. Bunu direk söylemek yerine, sosyal medya üzerinden herkes görsün, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla, ortaya koydum üstüne kim alırsa politikası yürütüyorsunuz.

Aslında bu yeni bir olgu değil. Var olan bu olgu sanal ortamda daha da büyüdü, genişledi ve yapmayanlar dışlanıp anormal kabul edildi. Dışlanan kısım yalnızlaştırıldığını düşünse de, devamlı sosyal medya modasını takip edenler de bir o kadar yalnızlaştılar ve artık her dört kişiden biri etkiler sebebiyle depresyona giriyor. Bu durum ise sosyal medyanın insanı sosyallikten uzaklaştırıp içine kapanık, yalnız biri haline sokuyor.

Tam da bu noktada Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri devreye giriyor. Kimseyle paylaşamadığınız, anlatmaya korktuğunuz konuları, pişmanlıkları buradan konuşarak biraz olsun rahatlamanız, içinizdekileri anlatarak rahatlamanız mümkün. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları üzerinden alacağınız hizmetler dakika başı ücretli olup, konuşmalarınız asla kayıt altına alınmazlar. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetlerinde konuşmak istediğiniz partneri kendiniz seçersiniz, konu ve zaman sınırlaması yoktur, üstelik hizmet yedi yirmi dört devam eder. Sitemiz üzerinden hizmetlere ulaşmanız mümkün.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • Sohbet Telefonları

  by on Temmuz 26, 2023 - 0 Comments

  Bir şey veya bir kimse ne kadar görür ve duyarsak onu o kadar çok severiz. Bu duruma maruz kalma etkisi diyebiliriz veya beynimiz sadıklık aşinalık arttıkç...

 • Canlı Sohbet Hattı

  by on Ağustos 30, 2023 - 0 Comments

  Canlı sohbet hattı nedir diye sorulduğunda artık insanların cevabı değişti.Çünkü ;kafalarda yer eden olumsuz düşüncelerin yerini , zamanla olumlu düşüncele...

 • Canlı sohbet hatları

  by on Ağustos 25, 2023 - 0 Comments

  Görme Yetersizliği;Görme gücünün kısmen ya da tamamen yetersizliğinden dolayı, kişinin eğitim performansının ve sosyal uyumunun olumsuz yönde etkilenmesi d...