Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


İnternetin Hayatımızdaki Yeri – Sohbet Hattı

| Uncategorized | Kasım 6, 2017

İnternet neden bu kadar hayatımızda? Hiç düşündünüz mü 10 yıl evveli?

Sanırım facebook ayyuka çıkmış, instagram tumblr gibi sosyal platformlar henüz revaçta değillerdi. Herkesin fotoğrafları, kişisel bilgileri bu platform üzerinden paylaşıma açıktı ve herkes; tabi sizin izin verdiğiniz protokolü yok sayarak genelleme ile konuşuyoruz; sizi izleyebiliyor, takip edebiliyordu. Fotoğraflarınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşıyor, ilk okul öğretmeninizi, üniversite kantincinizi, ilk aşkınızı bulup iletişime geçebiliyordunuz. Fakat bu platformlar günümüzde bambaşka bir hal aldılar.

Sosyal medya, anı yaşamaktan daha çok bakın ben o an ne yaşadım, ben daha iyiyim yani BENİ SEVİN olgusunu ortaya çıkardı. Ve bunu kişilerin tüm hayatına yaymayı başardı. Peki bu olgu hayatımızda neler değiştirdi?

İlk önce güven meselesini ele alalım. Ortaya bir feyk olma durumu çıktı. Lügatımıza ingilizceden gelen bu kelime sahte anlamına geliyor. Feyk hesap, feyk profil gibi kavramlar güven olgumuzu yitirmemize sebep oldu. Bir diğeri ise bizim gibi ortalama hayat sürenlerin ya da bir başkalarının kişisel bilgileri kullanılmasın diye hesap gizleme, farklı saçma kullanıcı adları üreterek yalan söylemeye, gizlenmeye zorlama durumunu yarattı.

Kişilik olgusu oturmuş, herhangi bir beğenilme takıntısı olmayanları ve süper ünlüleri eleyerek, maddi amaç gütmeden takipçi ve ya beğeni takıntısı ise insanları narsizme sürüklüyor.

Her beğeni, her yeni gelen takipçi ile bu kişiler içsel olarak bir tatmine ulaşıyorlar fakat çok kısa bir süreç içinde daha fazlasını, daha da fazlasını arzulamaya ve bu uğurda olmadıkları biri gibi görünme çabasına giriyorlar.

Bu hal, kişileri yalnızlaştırıp, kendi içlerine kapanmaya, gerçek kişiliklerinden uzak, benliklerini tanımayan, klavye aslanı olup dışarıda konuşmaktan aciz birer insan haline getiriyor. Kendi ifade etmeyi öğrenmiş, doğru yetiştirilmiş, sosyal çevresi ve sağlam arkadaşlıkları olan insanlar bu duruma girseler dahi bundan kolayca sıyrılabiliyorlar.

Bizim size önerimiz, şayet böyle bir yalnızlık duygusu içindeyseniz, bazı bağımlılıklarınızın oluştuğunuzu düşünüyorsanız, hayatınıza yeni renkler katmayı deneye bilirsiniz. Şimdilik

bu noktada Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları gibi hizmetler ile bir çıkış yolu oluveriyor. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmeti veren hatlar üzerinde konuşmalar kesinlikle kayıt altına alınmaz çünkü esas olan müşteri gizliliğidir. Ödemeler dakika başı olup, Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetini her operatör üzerinden almanız mümkündür.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • Sohbet Telefonları

  by on Temmuz 26, 2023 - 0 Comments

  Bir şey veya bir kimse ne kadar görür ve duyarsak onu o kadar çok severiz. Bu duruma maruz kalma etkisi diyebiliriz veya beynimiz sadıklık aşinalık arttıkç...

 • Canlı Sohbet Hattı

  by on Ağustos 30, 2023 - 0 Comments

  Canlı sohbet hattı nedir diye sorulduğunda artık insanların cevabı değişti.Çünkü ;kafalarda yer eden olumsuz düşüncelerin yerini , zamanla olumlu düşüncele...

 • Canlı sohbet hatları

  by on Ağustos 25, 2023 - 0 Comments

  Görme Yetersizliği;Görme gücünün kısmen ya da tamamen yetersizliğinden dolayı, kişinin eğitim performansının ve sosyal uyumunun olumsuz yönde etkilenmesi d...